Jak vybrat ten pravý rozkládací jídelní stůl

Napsal Dalibor Vachta. Posted in Eshopy.

Jídelní stůl není jen dřevěná deska na čtyřech nohách či užitkový kus nábytku nad jehož výběrem lze mávnout rukou. Stal se centrem každé kuchyně. U jídelního stolu se soustřeďuje celá rodina, ať už aby si pochutnala na společném jídle, při společném odpočinku nebo práci. 

Moderní jídelní stoly lze vybírat podle materiálového zpracování, rozměrů, tvarů a designu. Vždy je důležité si před koupí promyslet, kde bude stůl umístěn (v rohu, uprostřed místnosti) a také kolik osob jej bude pravidelně užívat, a poté si vybrat mezi kulatým, skleněným a nebo rozkládacím stolem do kuchyně.

2675-1 stul-lux-rozkladaci-masiv-dub

Může být umístěn buď v kuchyňském koutu nebo podle velikosti kuchyně např. v obývacím pokoji. Ať tak či onak, jeho výběr musí být pečlivý a mnohdy bývá tento výběr oříškem.

Materiál

  • Dřevo - ačkoliv doba, kdy se vše vyrábělo výhradně ze dřeva je už dávno minulostí, stále se tento materiál drží na špičce popularity u většiny spotřebitelů. Je to hlavně díky jeho dlouhodobé životnosti, díky které vám bude stůl sloužit pěknou řádku let. Nabídka se rozšířila o jednotlivé typy dřeva, jakými jsou stoly z tvrdého masivu, měkčích dřevin, lamina nebo dřevovláknité desky.
  • Sklo - skleněné stoly se hodí spíše do moderních interiérů a jsou velmi křehké. Nevýhodou je, že sklo působí studeněji a na skleněné desce jde vidět každá nečistota.
  • Plast - plastový stůl je praktičtější než skleněný, neboť je lehce omyvatelný a má delší trvanlivost.

Materiál, ze kterého je stůl vyroben musí být hlavně pohodlný a praktický. I čistotnému strávníku občas něco ukápne, a proto je důležité, aby šel stůl lehce omýt.

Velikost

Velikost přizpůsobte počtu rodinných příslušníků a počítejte také s nějakým místem navíc. Raději volte větší stůl než potřebujete. V případě návštěvy tuto rezervu pro stolování určitě oceníte.

Dalším aspektem je samozřejmě také prostor, kde bude stůl umístěn. Ideální je mít dostatečně velkou kuchyň, kde si můžete dopřát luxusu v podobě velkého a prostorného jídelního stolu. V menších kuchyních je možné zvolit rozkládací jídelní stůl, který jednoduše v případě potřeby rozložíte a umožníte tak pohoštění pro větší počet strávníků. Rozkládací jídelní stůl je také ekonomičtější než většina klasických stolů, tím pádem lze na něm i ušetřit.

Vzhled a barva

Vzhled a barva jídelního stolu se odvíjí od designu kuchyně nebo jídelny a v podstatě záleží pouze na vaší fantazii a finančních možnostech.

Ke každému stolu patří pohodlné židle nebo lavice. Podívejte se na naši nabídku jídelních židlí, kde můžete vybírat z velkého množství provedení, velikostí, materiálů a barev. S výběrem vám pomůže náš článek jak vybrat správnou židli.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit