Jak investovat do dluhopisů? A kde se dají koupit?

Napsal Dalibor Vachta. Posted in Služby.

Chcete své poctivě vydělané peníze pořádně zhodnotit a nechcete je mít jen uložené v bance nebo dokonce pod polštářem? Možností, kde a jak vhodně utratit své finance je celá řada. Někdo nadbytečné peníze vrazí do nového auto, jiný si koupí výhodný pozemek, případně pošle děti na studia do zahraničí. Investovat se dá ale i jinak, kupříkladu do dluhopisů.

Výsledek obrázku pro evil money


Z koupi dluhopisů sice obvykle pohádkově nezbohatnete, ale zároveň se pouštíte do mnohem menšího rizika, než kdybyste své finance přímo investovali do třeba i perspektivního podnikatelského projektu, který však může snadno nevyjít a vy tak velice jednoduše přijdete o celou investovanou částku. Nakupování dluhopisů je vhodné pro každého, kdo má zájem si trochu přilepšit a zároveň ocení nízké riziko.

Je potřeba být opatrný

Ne všechny dluhopisy jsou ale tak bezpečné, jak se mnozí laici domnívají. Měli byste si dát pozor hlavně na takové, které slibují velké výnosy. Vypadají na první pohled velice lákavě, ale mohou představovat nemalé riziko. Na příslib vysokých zisků snadno a rychle se nechal nalákat už nejeden začátečník a často toho nakonec litoval.
Z toho důvodu byste měli raději buďto nakupovat dluhopisy, které vydávají jednotlivé obce či ještě lépe stát nebo byste se měli předtím dobře poradit s někým zkušenějším. Nejedná se sice o komplikované burzovní hrátky, ale i zde se můžete pořádně spálit.

Jak je sehnat?

V případě, že jste se rozhodli své peníze investovat do dluhopisů, můžete to učinit na příslušné burze, případně využít svou banku jako prostředníka a nakoupit tam. Je dobré doplnit, že takto můžete získat dluhopisy nejen českých, ale také zahraničních firem.
Máte-li zálusk na dluhopisy českého státu, budete se muset vydat do některé z poboček Československé obchodní banky, kde si je můžete pořídit. Žádný velký výnos ale nečekejte. Úroky z nich se pohybují okolo dvou procent, což není žádná sláva. Na druhou stranu je to prakticky bez rizika.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit