Dráždivý suchý kašel – Jak se bránit?

Napsal Dalibor Vachta. Posted in Top odkazy.

Průmyslová vzduchotechnika je speciální větrací systém, který vyměňuje a filtruje znečištěný vzduch v průmyslovém objektu. Principem jeho funkčnosti je nasávání čerstvého vzduchu z venku, který následně vzduchotechnika upravuje a pročišťuje tak, aby to vyhovovalo potřebám. Zcela pochopitelně je nutné filtrovat vzduch zejména kvůli plicím zaměstnanců.

Odsávání prachu

Pár let zpět se tolik nelpělo na čistém vzduchu a mnoho osob díky tomu trpělo například na astma a jiné problémy. Postupem času se situace zcela změnila a moderní technologie a filtrační systémy umožnili boom průmyslových odsávání. Moderní vzduchotechniky jsou schopny vyčistit z nasávaného vzduchu všechen prach, a dokonce i zárodky plísní a hub.

Třídy velikosti prachu

Onen prach je ten nejbezpečnější, protože je různě veliký. Pro lepší pochopení, bavíme se tady o velmi malých rozměrech, nicméně pro lidský organismu platí, že čím větší, tím lepší, protože plíce mají funkci "čištění". Kdežto ty nejmenší a nejostřejší částice vniknou hluboko do plicních sklípků, kde už zůstanou. škodlivá velikost začíná cca od 0,1 mg/m3. Pro snadnější výběr filtrační techniky lze prach na základě rozměru kategorizovat do tří skupin:

  1. Třída L - nízké riziko pro běžný prach ve stavebnictví.
  2. Třída M - střední riziko, použití převážně na nebezpečný prach vznikající při broušení dřeva.
  3. Třída H - vysoké riziko nebezpečného prachu, například AZBEST. Další třídy vysavačů dle normy ATEX se rozlišují podle typu výbušnosti materiálu.

Odsávání prachu

Průmyslové odsávání vzduchu

Odsávání prachu je nejčastěji umístěno u strojů, které produkují prach. Odsávání je je zařízení, které vzduch s prachem nasaje, žene jej přes nejrůznější filtry od hrubých až po jemné a následně vzduch buď vypustí ven nebo se o úpravu postará vzduchotechnika. Ta jako taková je tvořena velkými segmenty. Průmyslová filtrace je v dnešním průmyslu již nezbytností a díky Vaši zaměstnanci, ostatně i vy jste poblíž těmto zdrojům nebezpečného prachu každý pracovní den. Po několika letech se mohou objevit různý onemocnění způsobená právě nebezpečným prachem. Jedná se o:

  • astma,
  • alergie,
  • záněty průdušek a plic,
  • a jiná oemocnění.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit