Jak se rychle zbavit akné?

Napsal Dalibor Vachta. Posted in Top odkazy.

 Akné je jedno z nejčastějších chronických onemocnění kůže a nejčastější kožní onemocnění v pubertě. Nejméně jednou v životě se s tímto onemocněním téměř každý setká! Typickým projevem nemoci je vznik vřídků, tedy trud, odborně furunklů a lidově beďarů. Spouštěčem vřídků je zanícení vývodů mazových žláz.

 tradiční čínská medicína

Postižené části lidského těla

Akné většinou postihuje oblasti kůže s nejvyšší hustotou folikulů, mezi tyto části patří:

  • obličej, 
  • ramena,
  • horní část hrudi a
  • záda.

Toto onemocnění se neobjevuje většinou pouze v pubertě. Asi 85 % mladistvých je akné postiženo a na vině jsou hlavně hormony, zejména ty mužské. U většiny postižených akné vymizí kolem 22. Roku života, nicméně výjimkou nejsou jedinci, u kterých, onemocnění přetrvává až do 50 a déle. Někdy se však může stát, že na vině nejou hormony ale špinavé ruce. Při každém doteku si totiž přenesete bakterie na obličej, kde způsob zánět.

Vymáčknout nebo raději ne?

Názor odborníků je takový, že byste raději vymačkávat neměli, proč? Pokud nedostatečně vymáčknete pupínek, můžete si tím vytvořit daleko větší zánět. Zajdete-li ke kosmetičce, ta sie akné vymačkává, ale ihned ránu ošetří speciálními přípravky. Pro domácí péči se vyhněte kosmetice s přídavkem alkoholu, t který pokožku vysušuje a to je nežádoucí.

4 rady proti akné

  1. Žádný stres - Prostě si řekněme, že já a dalších 85% puberťáků hold ty beďary máme. Jedná se o nejběžnější vadu pleti, se kterou se potká prakticky každý.
  2. Dodržování hygieny - Alespoň 2x denně si umyjte obličej čistou vodou a večer vždy zbavte pokožku líčidel a jiných nečistot. Zvolit můžete odličovací vody, gely nebo pěny ale vždy bez alkoholu.
  3. Šetrná péče - Drhnutí obličeje kartáčem a drastické přesušování pokožky jen situaci zhorší. Raději si zvykněte na kosmetické přípravky, které mají abrazivní schopnosti. Nejlépe pomáhá kyselina salicylová nebo ovocné kyseliny, které likvidují povrchové buňky a odstraní přebytečný maz, jenž zanáší póry.
  4. Kosmetika - Pravidelně navštěvujte kosmetičku, která pleť jemně a důkladně vyčistí.

Léčba akné pomocí tradiční čínské medicíny

Tradiční čínská medicína je ojedinělý léčebný systém, jehož kořeny jsou staré tisíce let. Příčinou akné podle TČM je v mnoha případech potlačená psychika, nejčastěji vlivem školy a rodičů, spouštěčem je ale celkově nedostatečná komunikace. Lidé, které trápí akné, se mnohdy neprojevují spontánně, jsou uzavření a své problémy a emoce dostatečně neventilují ven. Hromadění stresu a nervů vytváří nepřiměřené vnitřní horko v dráze žaludku, které je pak roznášeno do tváří a jiných částí těla. To má společně s nevyváženým stravováním za následek nepříjemnosti v podobě špatného stavu pleti.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit