Co je pasport veřejného osvětlení

Napsal Dalibor Vachta. Posted in Služby.

Dálnice, Light-Trail, Dlouhé Expozice, Rychlost, Provoz

Veřejné osvětlení je v dnešní době samozřejmostí, obzvlášť ve větších městech. Co všechno patří do systému veřejného osvětlení a co znamená výraz pasport veřejného osvětlení. Toto a víc se dozvíte v tomto článku.

Pokud se elektrikou zrovna nezabýváte, asi vás ani nenapadne, jak funguje systém veřejného osvětlení, nebo kam až v dnešní době došel pokrok v oblasti svítidel a využití elektrické energie.

Systém veřejného osvětlení


Chytrý systém osvětlení může ušetřit až 30% rozpočtu na elektrickou energii a už nebude veřejné osvětlení považováno za zbytečný náklad. Málo známá informace je to, že systém veřejného osvětlení je celý propojen a může posílat příjemci předem určené informace. Například lze takto zjistit stav všech svítilen v určité oblast na dálku, občas dokonce s detaily, čeho se daná chyba týká. Tomuto typu informování o celé síti se říká pasport.

Pasport veřejného osvětlení

Pasport obsahuje specializované informace a přístup k ovládání celého systému a jeho jednotlivých částí. Kromě již zmíněných informací o funkčnosti systému obsahují následující:

  • údaje ke světelnému bodu, respektive typ a název svítidla, jeho zdroj, počet a místo napojení na systém elektřiny.
  • GPS zaměření s přístupem k ovládání systému ve dne v noci
  • fotodokumentace jednotlivých svítidel a rozvaděčů
  • vyhodnocení energetické náročnosti světelné soupravy, která umožňuje zjednodušené hledání řešení pro zdokonalení a kromě toho
  • také navrhuje optimalizace vhodné pro samotný systém.

Celý systém tedy obsahuje velmi komplexní a chytrý systém, který se částečně spravuje sám. To ovšem neznamená, že není potřeba specialistu, který může systém kontrolovat a manuálně definovat změny, případně hledat mouchy v systému. Při správném zacházení s chytrým systémem lze dosáhnout maximálního potenciálu, pro který byl tento systém navržen.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit