Kto ovplyvňuje výslednú podobu mestského mobiliáru?

Napsal Michaela Brázdilová. Posted in Služby.


Navrhnúť mestský mobiliár tak, aby vyhovoval všetkým nie je tak jednoduché ako sa môže na prvý pohľad zdať. Na jeho návrhu a následnej tvorbe sa väčšinou podieľa plno ľudí, ktorí svojím spôsobom ovplyvňuje jeho výslednú podobu. Každý je totiž profesionál v inom odbore a vidí to z iného uhla. V praxi sú to 4 základné skupiny, ktoré môžu kritizovať alebo nejakým spôsobom ovplyvniť, ako bude mestský mobiliár vo výsledku vyzerať.

lavičky pro městský mobiliářstoly - mestsky mobiliar

 

Nezapomínejte na interní management

Napsal Michaela Brázdilová. Posted in Služby.

Spousta firem se o interní management vůbec nestará, a proto se pak stává, že jí starosti se zaměstnanci a chodem firmy přerůstají přes hlavu. Ano, není to žádná sranda a interní management musí mít své složení, členy a kompetence, samozřejmě také zodpovědnosti. A co vy, máte interní management?

interim-management

Přenosné ozvučení i na sportovní akce

Napsal Michaela Brázdilová. Posted in Služby.

Stojí před vámi dilema - jak zvládnout dav lidí uprostřed náměstí bez toho, aby jste museli používat otravné megafony? I když jste bez připojení elektřiny, může vám pomoct přenosné ozvučení. To znamená, že uprostřed náměstí postavíte přenosné ozvučení (představte si to jako velký a chytrý reproduktor) a dál už to bude na vás.

Můžete zapojit jakékoliv USB zařízení, využít připojení pro mikrofon a dokonce zvládne přehrát i CD. Proto je toto zařízení naprosto vhodné, pokud je vaše akce venkovní (často se využívá i při sportovních akcích jako hasičské závody, amatérské atletické závody a podobné). Nemusíte se bát, že by přenosné ozvučení nezvládlo i větší akce jako shromáždění při rozsvěcování vánočního stromečku, výkon na to má!

V Praze budou nové radary

Napsal Michaela Brázdilová. Posted in Služby.

Další "výbavu" zainvestuje město Praha ve spolupráci s městkou policií. Chtějí zajistit bezpečnost a tak pořizují nové radary na měření rychlosti. „Vzhledem k vývoji dopravně-bezpečnostní situace jsem na základě návrhu speciální pracovní skupiny schválil nový seznam míst, na kterých bude Městská policie hlavního města Prahy provádět měření rychlosti prostřednictvím automatizovaných technických prostředků,“ stojí v dopise adresovaném šéfovi městské policie Eduardu Šustrovi. Podepsal ho radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava. Nový seznam se do jisté míry kryje s tím stávajícím, který je k dispozici na stránkách strážníků.

Zvláštní mobilní plošiny

Napsal Michaela Brázdilová. Posted in Služby.

Firma Inreka-Plošiny přinesla na trh zajímavou novinku, která obohacuje kategorii mobilní plošiny. Novinka má komický název - Bagr Bobík. Ale opravdu to není pohádková postavička ze seriálu Čtyřlístek. Jedná se o přívěsový minibagr, který má celkovou hmotnost 745 kg. Tento bagřík si můžou pořídit zejména soukromí kutílci, ale také stavební firmy. Nespornou výhodou je právě mobilita, jelikož se dá zavěsit klidně za obyčejné auto. Jaké jsou pak parametry? Transportní délka a šířka jsou 3,8 a 1,4 metrů. Vyklápěcí výška dosahuje až dvou metrů. To stejné platí také pro hloubku! Inreka Plošiny mají v nabídce i další speciální plošiny, například válcový drtič nebo atypické modely. Navíc je teď více než snadné se podívat na nabídku Inreka Plošiny například z mobilu či tabletu!

Požadavky na řidiče kamionu

Napsal Michaela Brázdilová. Posted in Služby.

Ve zmatku všelijakých zajímavých a lukrativních pracovních nabídek se tyčí jedna nedoceněná profese. Každá mezinárodní kamionová doprava potřebuje dostatek kvalifikovaných řidičů. Ale tato práce není jen o samotném řízení. Je třeba mít dobře vyvinutý orientační smysl, znát základy komunikace v cizích jazycích a být psychicky odolný vůči stereotypní práci. Odměnou je pak cestování minimálně po celé Evropě. Co ve potřebujete proto, abyste se mohli stát řidičem u firmy Inex Spedition?

  • řidičský průkaz skupiny C+E
  • profesní průkaz, kartu do digitálního tachografu
  • bezúhonnost
  • praxi v MKD min. 1 rok

Reklamní plachta od firmy Tennis EQ

Napsal Michaela Brázdilová. Posted in Služby.

Mějte náskok před konkurencí a originálně reprezentujte svou firmu. Existuje spousta způsobů, jak svou společnost reprezentovat. Jednou z možností jsou reklamní plachty, které se instalují například na tenisová hřiště. Touto cestou se můžete nenásilně dostat do podvědomí potenciálních klientů.
Reklamní plachty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. Sami si můžete určit barvu, na kterou má být reklamní upoutávka natisknuta. Standardně se používají zelené plachty, ale není to podmínkou. Při výrobě a tisku plachet jsou využity nejmodernější technologie, díky nimž nedojde k vyblednutí či mechanickému poškození.

Zastřešte si bazén

Napsal Michaela Brázdilová. Posted in Služby.

Možná neinformovanost způsobuje fakt, že venkovním bazénům stále chybí zastřešení. Mít bazén pod střechou odkrývá spoustu výhod. Jednak si můžete o značnou dobu prodloužit koupací sezónu, jelikož Vás nemusí trápit teplota venku či srážky. To také znamená, že voda drží konstantně teplejší stav. Milovníci noční romantiky v bazénu si tak přijdou na své. Pokud navíc máte nepříznivou polohu pozemku, je možné, že se vám bez zastřešení bazénů dostane více nečistot a odpadu do bazénu. S tím souvisí celková lepší údržba bazénu. Navíc máte jistotu, že vám tam nehodou nespadne dítě či domácí mazlíček. Není tedy lepší popřemýšlet o investici do zastřešení bazénů?

Ako urobit mesto krajším s mestským mobiliárom

Napsal Michaela Brázdilová. Posted in Služby.

Pri prechádzaní mestom si môže turista , alebo miestna obyvateľov povšimnúť veľkého množstva verejných lavičiek , odpadkových košov s popolníky , prístreškov stojanov na bicykle a ďalšie . Toto všetko a ešte mnoho viac je takzvaný mestský mobiliár , ktorý je, ako názov sám napovie , pod správou mesta .
Nemnoho miest sa ale môže pýšiť dokonale zladenú inštaláciou mestského mobiliáru . Dôležité je zjednotiť jednotlivé prvky aby navzájom fungovali a vytvárali harmóniu , aby sa mohol človek na verejnom priestore cítiť príjemne a bez zbytočných rušiacich prvkov si odpočinul .
Zastávky hromadnej dopravy a lavičky bývajú veľmi často terčom vandalov , ktorí si nevážia verejného priestoru a " zušľachťujú " si ho podľa svojho vlastného uváženia . Často ich k tomu vedie vlastná túžba po dobrodružstve , potreba zvýšenej hladiny adrenalínu , chuť predviesť sa pred svojimi kamarátmi alebo veľa ďalších motívov .
Mestský mobiliár sa dá chrániť častou policajnou kontrolou v nočných hodinách či kamerovým systémom . Občas to býva neustály boj , z ktorého nejde ustúpiť , inak by vyhrali vandali . Našťastie je v súčasnej dobe stále viac prípadov zatknutie týchto výtržníkov .
Mať kde si sadnúť v meste či v parku a odpočinúť si je štandardom každého mesta či dediny . Musíme si ale uvedomiť a byť za to vďační , nie vždy tomu tak bolo . V súčasnosti stále viac miest investuje do kvalitného zušľachťovanie verejného priestoru a je to len dobre .
Nakúpiť kvalitné mestský mobiliár , ktorý vydrží všetky prírodné alebo nečasom podmienky je to najlepšie čo môže město urobiť . Neustála oprava totiž neskôr zaberie oveľa viac financií . Dôležité je sa tiež chrániť proti útokom vandalov , ktorí často skutočne nemajú zľutovanie .

Mezinárodní přeprava, jak ušetřit?

Napsal Michaela Brázdilová. Posted in Služby.

Mezinárodní přeprava je ve všech ohledech drahou záležitostí. Tento způsob přepravy mezi státy totiž zahrnuje placení daní, cla, poplatky za užití dálnice, dopravce musí sledovat legislativu a další věci. Pokud si chcete tyto starosti ušetřit, můžete využít některou z firem nabízejících služby mezinárodní přepravy.

Podle přepravovaného zboží a cílové destinace se dá využít buď silniční, lodní, železniční nebo letecká přeprava. Každý druh přepravy má svá pro a proti, proto je nutné zvážit, který ze způsobů je ekonomický a zároveň splňuje potřebné požadavky. Poraďte se s firmou, která má spoustu zkušeností a společně naleznete kompromis.