Hydraulické nakládací můstky značky SPEDOS

Napsal Dalibor Vachta. Posted in Top odkazy.

Máte ve skladu problém, že ložná plocha kamionu je moc vysoko, a naopak podlaha skladu moc nízko? Nebojte, nejste sami, s tímto problémem bojuje většina starších skladů, které již "něco pamatují". Tento výškový rozdíl mezi dvěma podlahami je značně nebezpečný v případě přepravy zboží nebo materiálu. Není třeba zoufat, na trhu je několik řešení, jak tyto dvě podlahy spojit a udělat tak sjízdnou rampu. Některá řešení jsou invazivní, některá méně, záleží zcela na vás, pro který způsob se rozhodnete. Pokud se chcete dozvědět víc, pokračujte ve čtení článku.

hydraulický nakládací můstek

Jak jsem avizoval v úvodním odstavci, existuje hned několik řešení, jak vyřešit problém s rozdílnou výškou podlahy skladu a ložnou plochou nákladního automobilu nebo dodávky. Buď rozkopeme půl skladové plochy a pomocí konstrukčního řešení upravíme podlahu nebo necháme nainstalovat nakládací můstek.

Co je to nakládací můstek?

Hydraulické nakládací můstky jsou zařízení umožňující vyrovnání výškového rozdílu a překlenutí mezery mezi ložnou plochou nákladního automobilu a překládací rampou. Můstky jsou tvořeny velmi stabilní konstrukcí z ocelových profilů, kvalitní hydraulikou a pracovní plochou s výklopnou nebo výsuvnou lištou. Pracovní plocha a výklopná či výsuvná lišta jsou vyrobeny z pevného ocelového plechu s protiskluzovým povrchem.

Konstrukce a montáž nakládacích můstků

Můstky jsou zkonstruovány, aby odolávaly zkrutu i bočním silám při nerovnoměrném zatížení při manipulaci se zbožím. O sklápění se stará hydraulický systém se dvěma zdvihacími válci a jedním pro klín. Celý systém se vyznačuje vysokou jednoduchostí ovládání a bezpečností, což je důležité vzhledem k dodržení zásad BOZP. Bezpečnost je zajištěna například v případě předčasného odjetí dodávky, automatickými ventily nouzového zastavení. Na přání lze můstek dovybavit teleskopickou lištou nebo různými tvary a délkami klínů.

Můstky se instalují do předem připravené "šachty", kterou je nutné vybudovat. Šachta se přizpůsobuje typu použitého můstku a plánovanému způsobu překládání.

Výhody nakládacích můstků

Nakládací můstky v sobě skrývají mnoho výhod, zde máte stručný přehled:

  • Jednoduchá obsluha a bezpečný provoz.
  • Překlenutí a propojení ložné plochy vozidla s podlahou skladu.
  • Urychlení a usnadnění překládky.
  • Snížení rizika úrazu skladníka nebo poškození materiálu.
  • Možnost nájezdu vysokozdvižným vozíkem.
  • Možnost překryt můstek vraty pro zlepšení izolace v chladných měsících.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit