Vše o světelné reklamě

Napsal Dalibor Vachta. Posted in Top odkazy.

Světelná reklama? Víte, co si pod tímto pojmem máte představit? Že ne? Nevadí, po přečtení tohoto článku budete zase chytřejší. V kontextu s tímto typem reklamy se dostává ke slovu signmaking, tedy vytváření různých reklamních sdělení. Musíme však dát pozor a oddělovat od sebe signmaking a světelnou reklamu, protože již víme, že se nejedná o totéž.

Výroba světelné reklamy

Historie světelné reklamy

Není sice nejstarší, ale nějaký pátek již pamatuje a prošla slušným vývojem. Jedny z prvních typů světelné reklamy využívaly barevné světelné trubice plněné nejčastěji dvojicí plynů argon nebo neon. V těchto případech se jednalo o neonové reklamy. Další milník v životě světelné reklamy byla chvíle, kdy se masově začaly vyžívat zářivky, a ještě později výbojky. Nyní jsme se dostali tak daleko a díky technologii LED se prakticky nic jiného nepoužívá.

LED světelná reklama

Dnešní doba je zaměřena na úsporu ve všech různých podobách. Díky vynálezu světlo emitující diody LED jsou zářivky a výbojky na ústupu ve všech odvětvích. Vyjímkou není ani signmaking a světelná reklama. Tato reklama, kde jsou použity LED má dlouhou životnost, je bezúdržbová, a hlavně má opravdu nízkou spotřebu elektrické energie. Aby byl efekt co nejdokonalejší, využívají se LED pásky ve spojení s mikročipem, který je schopen vytvořit opravdu hezkou světelnou reklamu s obrazcem nebo animací.

Moderní typy světelné reklamy

Díky LED páskům a mikročipům je schopná signmaker vytvořit téměř jakoukoliv pohyblivou reklamu. Onen pohybu je vytvořen buďto přepínáním více obrazců nebo naprogramováním matice. Každá domácnost má dnes LCD nebo LED TV. Podobného principu se využívá i při výrobě světelné reklamy, kdy se používají velkoplošné LCD, popřípadě LED panely.

Na závěr mám pro vás opravdovou perličku. Díky inteligentním LED displejům můžete v obchodních centrech vidět poutavé samoobslužné pulty. Co by na nich bylo zvláštního, jenže pulty mají instalovanou kameru, která snímá váš zrak a program vyhodnocuje, na jste se právě zaměřili. Tento produkt, na který jste se před chvílí dívali je najednou zobrazen včetně doplňujících informací. Takže dávejte pozor, kam se díváte!

Výhody světelné reklamy

  • Nízká spotřeba energie
  • Dlouhá životnost
  • Bezúdržbovost
  • Vysoká míra odolnosti
  • Okamžitá vysoká svítivost

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit