Začněte se stavbou zimní zahrady třeba hned

Napsal Dalibor Vachta. Posted in Top odkazy.

Přemýšleli jste někdy o zimní zahradě? Že ne? To je možná velká chyba. V tuto chvíli si nejspíše klepete na čelo, proč na jaře píši zrovna o zimní zahradě, kterou využíváme zejména v zimě. Primárním účelem, proč si mnozí u svých rodinných domů budují tyto stavby je zejména skutečnost, že pomocí zimní zahrady si prodloužíte léto, protože je určena k obývání ve chvílích, kdy již na zahradě nemůžete být. Pojďme se společně podívat, na co si dát pozor, při stavbě takové zimní zahrady.

zimní zahrady

V zimě si toho musíme upírat mnoho, zejména nám chybí dlouhé prosluněné dny, teplo a relaxování s přáteli pod pergolou na zahradě. Proč si to ale nedopřát i v zimě? Jsou dvě řešení, buď e přestěhujete do teplých krajin nebo oslovíte nějakou ze společností, která se zabývá stavbou zimních zahrad na míru, ve které můžete s přáteli sedět klidně ve chvílích, kdy teploty padají pod bod mrazu. Tyto zahrady plní několik funkcí, zejména se však jedná o výrazný architektonický prvek.

Zimní zahrada nám přináší nezapomenutelné okamžiky. Například takový moment, kdy je venku teplota pod nulou, sněží a vy se sklenkou vína v ruce pozorujete, jak vašeho zahrada mění barvu na bílou. Zimě se zkrátka vysmíváte do tváře! Pro mnoho lidí je pohled z „pohodlí“ domova na svou zahradu velmi inspirativní nebo naopak zcela uklidňující.

Je velmi důležité, abychom nezaměňovali termíny jako pergola a zimní zahrada. Obě stavby sice slouží k obývání, nicméně pergoly jsou pouze sezonní záležitostí, kdy můžeme trávit parné letní dny ve stínu pergoly na zahradě. Zimní zahrady jsou uzpůsobeny celoročnímu užívání. Toho je docíleno díky lepší izolaci a možnosti připojení na centrální vytápění nebo klimatizaci. Lze říci, že se jedná o přístavbu další místnosti, kterou budeme obývat velmi rádi.

Příprava před realizací

Tak jako každá stavba, potřebuje zimní zahrada kvalitní a rovný základ. Nejčastěji je nutné vybudovat betonovou základovou desku s armovacím železem. O rozvržení hmotnosti střechy slouží kvalitní nosná konstrukce, která je nejčastěji vyrobena z hliníku, o který se nemusíte nijak zvlášť starat.

Nejideálnější situací je stavba zimní zahrady přímo při stavbě rodinného domu, protože administrativní i stavební příprava je značně snazší a také levnější, než v když se rozhodnete přistavět k již existujícímu domu. Dodatečná stavba se musí kotvit, a to může narušit izolační plášť samotného domu.

Pěstování exotických rostlin

Další příjemnou zprávou je fakt, že díky speciálnímu klimatu v zimní zahradě můžete pěstovat jinak netradiční rostliny pro naše klimatické podmínky. Není výjimkou pěstování:

  • ovoce,
  • zeleniny,
  • okrasných rostlin.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit