Výběr nového akvária

Napsal Dalibor Vachta. Posted in Eshopy.

akvarijní sety

Jestliže jste se rozhodli, že se začnete věnovat akvaristice, měli byste učinit první, zásadní krok – vybrat si vhodné akvárium. Domov pro akvarijní rybičky by měl být dostatečně prostorný a měl by obsahovat veškeré příslušenství, které zajistí plynulý život rybičkám. Výběru akvária byste měli věnovat důležitou pozornost, protože se jedná o nelehký úkol.

Pokud s akvaristikou teprve začíná, budete s nejspíše kupovat menší množství akvarijních rybiček. Tomu by měla odpovídat také menší velikost akvária. V akváriu vytvořte rybičkám vhodné prostředí, o kterém se můžete poradit s odborníkem v oboru. Jestliže nevíte, co vše k akváriu zakoupit, nabízí se vám akvárium set, který obsahuje vše, co potřebujete. Vyvarujete se tak chybám, které u začátečníků vznikají.

První akvárium byste měli vybírat také podle cenové relace. Je možné, že vás brzy tento koníček omrzí, a tak by bylo škoda investovat vysoké peníze do vybavení. Výška akvária by neměla přesahovat 50 až 60 centimetrů, protože by pak byla manipulace s akváriem mnohem složitější. Nedoporučují se ani atypické tvary akvárií, jako jsou kulatá akvária a podobně.

Osvětlení akvária

Velmi důležité je také osvětlení akvária, se kterým dotvoříte celkovou atmosféru v akváriu. Osvětlení je k dostání v nejrůznějších variantách. Liší se zejména uchycením k akváriu.

Zaměřte se na kvalitní vybavení pro akvaristiku. Najděte kompromis mezi cenou a kvalitou, a to v e-shopu Raj-akvaristiky.cz.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit