Jaké typy průmyslu potřebují odsávání?

Napsal Dalibor Vachta. Posted in Průmysl.

Na průmyslové odsávání byste nikdy neměli zapomínat, pokud chcete ochránit jak průmyslový objekt, tak lidi, kteří v něm pracují. Pořízením toho správného odsávacího stroje zajistíte snadnější údržbu pracvoního prostoru a zlepšíte zdravotní podmínky svých zaměstnanců. Výběr zařízení ale není jen tak. Musíte myslet na to, jaký typ zplodin chcete odsávat a jaká je hlavní činnost vašeho objektu. Znalost této základní věci vám potom usnadní rozhodování při pořizování a hodně pomůže výrobci nebo dodavateli, který pro vás bude vaše odsávání zařizovat.

 Odsávací zařízení můžeme dělit podle několika kritérií. Jedním z nich je odsávání podle zplodin a dalším odsávání podle odvětví. My se dnes budeme zabývat tím druhým.

Odsávání sléváren

Ve slévárnách se daří hlavně prachu. Ten se usazuje jak na různých površích, tak v dýchacích cestách pracovníků. A ani jedno rozhodně nechcete. Kromě prachu vzniká také obrovské množství kouře, které také škodí jak prostoru, tak lidem. Pro slévárny jsou nejlepší ta zařízení, která vzduch vytáhnou, přefiltrují a čistý jej vrátí zpátky do prostoru.

Odsávání tryskáren

Ani v tryskárnách se vzniku emisí neubráníte. Můžete se ale ubránit jejich působení. Nebezpečí emisí z tryskání spočívá v tom, že nelze přesně určit, jaké látky se v nich přesně nacházejí. Pro tryskárny jsou nejlepší ta zařízení, která se napojí na tryskací stroj a filtrují vzduch ještě před tím, než se nečistoty stihnou rozšířit do prostoru.

Odsávání svařoven

Odsávání zplodin při svařování je téma na celý článek. Vždyť to znáte i z domácího svařování. V tomto případě se používají odsávací stroje, které působí přímo v místě vzniku nečistot. Jednoduše tak pracovníky ochrání před kontaktem s nebezpečnými látkami.

odsávání zplodin při svařování

Odsávání brusíren

Ani brusírny se neobejdnou bez negativního vlivu na náš organismus. Různorodá prachová emise, která broušením vzniká, může v těle člověka napáchat obrovské škody. Při broušení můžete využít dva typy odsávání. Lokální, které se děje přímo v místě vzniku emisí a prostorové, které je kvůli rozložení prostoru umístěno jinde.

Odsávání v automotive

Ani robotická pracoviště se bez odsávání neobejdou. Robotům sice nehrozí rakovina plic, ale zbytečné usazování prachu může poškodit citlivé obvody a tím způsobit obrovské škody na majetku.