Použité kartonové krabice: kde je prodat?

Napsal Dalibor Vachta. Posted in Průmysl.

Přijde vám pár balíčků a najednou se doma nakupí několik krabic, nafukovací sáčky a jiné výplně. Co s nimi, když v kontejneru není místo a obaly ještě mohou posloužit? Prodejte je dál, aby se mohli využít jejich maximální potenciál.

krabice

E-shopy posílají stále více zásilek a zejména před Vánocemi shánějí obalové materiály. Nakupujícím zákazníkům naopak vadí přeplněné modré kontejnery a vyhazování zachovalých krabic, které by ještě mohly posloužit.

Proto vznikají mapy obchodů, které je přijímají. Například aplikace KAMsNIM.cz, která funguje jako vyhledávač všech kontejnerů a odběrných míst pro jakýkoliv typ odpadu od léků po pneumatiky. Stačí tu vyhledat heslo „kartonové krabice“ a mapa vám najde nejbližší odběrné místo včetně upřesnění velikostí krabice nebo výplně.

Obchod má menší náklady a zákazník je spokojenější

E-shopy krabice vyzvedávají u nasmlouvaných firem, které by jinak tento typ obalu vyhodily. Místo výplní používají skartované reklamní letáky ze supermarketů. Takto zabalené zásilky ušetří obchodu peníze za obalový materiál, zároveň snižuje emisní stopu a dává zákazníkovi najevo, že smýšlí ekologicky.

Znovupoužití krabic je atraktivní zejména pro malé prodejce, pro které je pořízení nového obalového materiálu velkou investicí. Dále se zapojují e-shopy, které se zaměřují na ekologické produkty a pro jejich zákazníky je klíčová péče o životní prostředí.

Obchody tak znovupoužitým materiálem šetří peníze i přírodu, zároveň posilují mezi cílovou skupinou, která má zájem o ochranu životního prostředí. E-shopy přijímají použitý obalový materiál celoročně, největší odbyt však nastává právě od listopadu do prosince.

Kde tedy krabice prodat?

Použité kartónové krabice můžete, jaky již bylo zmíněno darovat e-shopům, ale také jim je můžete prodat s malou marží. I tento způsob e-shopy uvítají jako je například rosma-obaly.cz, protože je to pro ně stále levnější volba než zakupovat balící materiál za plnou cenu.